Menu
Dzisiaj jest: 28 Marzec 2024    |    Imieniny obchodzą: Aniela, Sykstus, Joanna

stokrotka2

Grała "okręgówka". W brzozowskich derbach górą "Iskra"

27 września odbył się mecz piłki nożnej pomiędzy brzozowskimi drużynami grającymi, grającymi w krośnieńskiej w klasie okręgowej. „Iskra” Przysietnica gościła na swym boisku „Grabowiankę” z Grabówki. Gospodarze nie byli gościnni bowiem już 3 minucie, po pięknym strzale oddanym przez Łukasza Kurzydłę, prowadzili 1:0. Pierwsza odsłona to ciągle wzajemne ataki przy czym goście dochodzili w piłką jedynie do obrony i oddali w światło bramki 3-4 strzały. Przyznać należy, że obrona „Iskry” sprawowała się bardzo dobrze. W 34 minucie po raz kolejny na listę strzelców wpisał się Kurzydło, dając gospodarzom prowadzenie 2:0. Tak zakończyła się pierwsza część tego piłkarskiego widowiska. W drugiej połowie gospodarze nie przestawali atakować ale kilka groźnych strzałów obronił bramkarz gości. Gra stawała się nerwowa. W połowie drugiej odsłony do ataku ruszyli goście lecz dobrze grająca obrona i dysponowany bramkarz „Iskry” nie pozwalali na zmianę wyniku. Dopiero w ostatnich minutach meczu, w zamieszaniu podbramkowym, dla „Grabowianki” strzelił bramkę, honorową jak się okazało, Piotr Ryń. Wynik spotkania 2:1 dla „Iskry” był adekwatnym do tego co działo się na boisku na przestrzeni całego meczu. Warto zwrócić uwagę na dobre sędziowanie meczu przez Beatę Wosiewicz, chciałoby się takich sędziów na wszystkich meczach.

Zespoły grały w składach: gospodarze – Sz. Sieniawski, K. Kwolek, B. Gładysz, D. Pietryka, W. Dereń (P. Pietryka), D. Pietryka, M. Lusiusz, K. Bąk (D. Szczepek), D. Lusiusz (J. Szczepek), W. Bąk, Ł. Kurzydło (P. Szczepek); goście – M. Oleniacz, B. Radwański (J. Dymnicki), S. Sawa (G. Kłodowski), W. Czopor,  T. Dymnicki, B. Rakoczy, G. Dżugan (R. Pilszak), D. Grudz (P. Strzyżowski),  P. Sokołowski (P. Ryń), D. Sołkowicz, S. Fijałka.

Żółte kartki: gospodarze – B. Gładysz(17);  goście – T. Dymnicki(22) i M. Oleniacz(1), Widzów ok 150. (inf. wł.)

Ostatnio zmienianyponiedziałek, 28 wrzesień 2015 18:55