Menu
Dzisiaj jest: 20 Kwiecień 2024    |    Imieniny obchodzą: Agnieszka, Teodor, Czesław

I-miejsce w sztafecie pożarniczej i II-miejsce w klasyfikacji drużynowej dla brzozowskich strażaków na XV Mistrzostwach Województwa Podkarpackiego Strażaków PSP w sporcie pożarniczym

W dniach 3 i 5 czerwca br. rozegrane zostały XV Mistrzostwa Województwa Podkarpackiego Strażaków PSP w sporcie pożarniczym. W zawodach wzięli udział reprezentanci 21 komend miejskich i powiatowych Państwowej Straży Pożarnej województwa.

11.  mł. asp.  Wojciech Haduch

W pierwszy dzień zawodów (poniedziałek 3 czerwca), przeprowadzonych na obiektach MOSiR w Stalowej Woli i KP PSP w Nisku, zostały rozegrane dwie konkurencje indywidualne -  pożarniczy tor przeszkód o długości 100 metrów i wspinanie przy pomocy drabiny hakowej.

W konkurencji pożarniczy tor przeszkód 100 m, nasz reprezentant mł. asp. Wojciech Haduch uzyskując czas 17,87 s. dołączył do najlepszych w województwie zajmując 4 lokatę w tej konkurencji. Inni nasi zawodnicy uzyskali czasy: mł. ogn. Daniel Wojtowicz - 19,36 s., st. sekc. Łukasz Struś - 19,38 s., st. sekc. Rafał Wojtowicz - 20,07 s., st. asp. Oktawian Bujacz – 20,41 s. , st. str. Michał Długosz – 20,75 s., mł. ogn. Grzegorz Zawada – 21,32 s., asp. sztab. Wojciech Sobolak - 21,49 s. W klasyfikacji drużynowej tej konkurencji nasza reprezentacja zajęła 2 miejsce na 21 startujących komend z całego województwa. W konkurencji wejścia przy pomocy drabiny hakowej na trzecie piętro wspinalni nasz reprezentant mł. ogn. Daniel Wojtowicz uzyskał czas 17,94 s. zajmując 14 lokatę w tej konkurencji. Inni nasi zawodnicy uzyskali czasy: mł. asp. Wojciech Haduch – 19,18 s., st. sekc. Łukasz Struś - 19,88 s., st. str. Michał Długosz - 20,45 s., mł. ogn. Grzegorz Zawada - 21,14 s., st. asp. Oktawian Bujacz – 22,75 s., st. str. Dawid Masłyk -24,02 s. W klasyfikacji drużynowej tej konkurencji nasza reprezentacja zajęła 3 miejsce na 21 startujących komend z całego województwa.

W klasyfikacji dwuboju pożarniczego obejmującego wyżej wymienione konkurencje indywidualnie mł. asp. Wojciech Haduch zajął 9 miejsce, a mł ogn. Wojtowicz Daniel 10 miejsce  na ogólną liczbę blisko 219 zawodników startujących w zawodach.

W dniu kolejnym mistrzostw (czwartek 5 czerwca) rozegrano konkurencje drużynowe na stadionie sportowym w Nisku. Pierwsza konkurencja drużynowa to sztafeta pożarnicza 4 x 100 m. Reprezentacje poszczególnych komend wystawiały po 2 drużyny cztero osobowe. Do punktacji zaliczany był czas lepszego biegu. Drużyna w składzie: st. sekc. Łukasz Struś, st. sekc. Rafał Wojtowicz, mł. asp. Wojciech Haduch, asp. Tomasz Tesznar zajęła 1 lokatę z czasem 64,20 s. na 21 drużyn startujących w tej konkurencji. Ostatnią konkurencją zawodów było ćwiczenie bojowe. Nasza komenda wystąpiła w składzie: asp. sztab. Wojciech Sobolak, asp. Tomasz Tesznar, st. sekc. Struś Łukasz, st. sekc. Rafał Wojtowicz, mł. ogn.  Grzegorz Zawada, mł. ogn. Daniel Wojtowicz, mł. asp. Wojciech Haduch.

W konkurencji drużynowej – ćwiczenie bojowe  KP PSP Brzozów zajęła 7 miejsce uzyskując czas – 33,65s.

W klasyfikacji generalnej XV Mistrzostw Województwa Podkarpackiego Strażaków PSP w sporcie pożarniczym klasyfikacja generalna przedstawia się następująco:

• I miejsce – KP PSP Stalowa Wola
  • ·II miejsce – KP PSP Brzozów
  • ·III- KP PSP Nisko
  • IV miejsce- KP PSP Strzyżów
  • V miejsce – KP PSP Jasło

W klasyfikacji ogólnej zawodów reprezentacja KP PSP w Brzozowie zajęła bardzo wysokie 2 miejsce w województwie podkarpackim. Jest to ogromna zasługa i zaangażowanie startujących kolegów – strażaków z naszej Komendy. To kolejny sukces sportowy strażaków z Brzozowa w tym roku na arenie województwa. Za uzyskaną 2 lokatę w kwalifikacji generalnej w poszczególnych konkurencjach pożarniczych reprezentacja naszej komendy otrzymała pamiątkowy puchar, medale i dyplomy. Serdecznie gratulujemy kolegom i cieszymy się z ich ogromnego sukcesu.

Ostatnio zmienianywtorek, 10 czerwiec 2014 21:06