Ostrzeżenie
  • JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 913.
Menu
Dzisiaj jest: 20 Kwiecień 2024    |    Imieniny obchodzą: Agnieszka, Teodor, Czesław

lipiec 2014 - Brzozowiana.pl - Regionalny Portal Informacyjno-Kulturalny

Jabłonica Polska. Kolizja drogowa z udziałem trzech pojazdów

  • Dział: Inne

    Na szczęście nikt nie ucierpiał w zdarzeniu drogowym, do którego doszło wczoraj w Jabłonicy Polskiej. W zderzeniu trzech pojazdów brał udział również autobus. Sprawcą tej kolizji okazał się kierowca fiata, który na zakręcie zdecydował się na wyprzedzanie autobusu.

   28 lipca około godz. 15.30 policjanci z brzozowskiej drogówki zostali skierowani na miejsce zdarzenia drogowego, do którego doszło w Jabłonicy Polskiej. W zderzeniu trzech pojazdów brał udział również autobus.

    Jak ustalili funkcjonariusze, przyczyną tej kolizji był nieprawidłowo wykonany manewr wyprzedania przez kierującego fiatem pandą. 32-letni mieszkaniec Zmiennicy wyprzedzając autobus na zakręcie, zderzył się z nadjeżdżającym z naprzeciwka seatem. W wyniku tego zderzenia uszkodzeniu uległ również wyprzedzany autobus. Kierujący pojazdami byli trzeźwi.

   Na szczęście nikt nie ucierpiał. Żaden z kierowców nie przewoził pasażerów. Sprawca tej kolizji został ukarany mandatem. (KPP Brzozów)

Czytaj dalej...

Szachy. Ruszyła II liga juniorów

  • Dział: Sport

    Od 25 lipca do 2 sierpnia w CKiR Orle Gniazdo w Szczyrku rozgrywane są drużynowe zawody szachowe II liga juniorów. W rozgrywkach udział bierze 46 drużyn z całego kraju w tym dwie drużyny, które reprezentują województwo podkarpackie KKSz Urania Krosno oraz UKS SP 1 Brzozów. Nasza drużyna występuje w składzie: Jakub Gładysz, Tomasz Wilk, Piotrek Żak, Tomasz Bober, Aleksandra Kozubal oraz Zuzanna Jurkiewicz.

    Po rozegraniu 6 rund z 11 zaplanowanych nasza drużyna klasyfikuje się na miejscu 21 z dwoma porażkami jednym remisem oraz trzema zwycięstwami.

Wojciech Kozubal

Czytaj dalej...

Piknik rodzinny w Nozdrzcu

     27 lipca przy Zespole Szkół im. Aleksandra Fredry odbył się piknik rodzinny pod hasłem „Baw się zdrowo i wesoło”, który zorganizowany został przez Stowarzyszenie przy Zespole Szkół z okazji realizowanego projektu w ramach otwartego konkursu ofert na realizację w 2014 roku zadań publicznych z zakresu pomocy społecznej wynikających z „Wojewódzkiego Programu Pomocy Społecznej na lata 2009-2015” „SZCZĘŚLIWE DZIECKO - SILNA RODZINA” dofinansowany z budżetu Województwa Podkarpackiego – Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Rzeszowie”.

W programie pikniku przewidziane były różnorodne rozgrywki, konkursy sportowe oraz zajęcia warsztatowe. Dla najmłodszych przygotowano nieodpłatny plac zabaw: dmuchane zjeżdżalnie i trampoliny oraz makijaże dziecięce – malowanie buziek, które wykonywała nasza artystka Pani Małgorzata Habrat z córką. Na miejscu można było skosztować pieczonej kiełbaski, wiejskich wyrobów i specjałów kuchni domowej. Dodatkową atrakcją była wata cukrowa i popcorn. Dla wszystkich przybyłych dzieci rozdawane były lody, a w szkolnym sklepiku można było zaopatrzyć się w napoje i słodycze. Na uroczystości przemówienie wygłosił Wójt Gminy Nozdrzec Pan Antoni Gromala, głos zabrała również prezes Stowarzyszenia - Pani Elżbieta Gierula, która podziękowała wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania pikniku rodzinnego. Pan Marek Owsiany Wicedyrektor Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Rzeszowie wygłosił pogadankę na temat bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego oraz zachęcał do noszenia odblasków
i kamizelek, którymi obdarował dzieci i dorosłych.

Na scenie odbywały się różne występy dzieci i młodzieży z Zespołu Szkół
w Nozdrzcu, które bawiły przybyłych gości. Młodzi artyści przygotowali repertuar muzyczny oraz kabaretowy. Swoje umiejętności zaprezentowały takie gwiazdy jak: Ania Dąbrowska- laureatka wielu przeglądów piosenki na szczeblu wojewódzkim i ogólnokrajowym. Bawił nas również wspaniały zespół muzyczny „Mansarda” z Niebocka. Wszystkim przybyłym czas umilał   także  miejscowy poeta -  Pan Józef Cupak recytując swoje wiersze.

Dodatkowym urozmaiceniem były liczne, organizowane przez nauczycieli naszej szkoły konkursy, do których zapraszano m.in. dzieci, rodziców oraz wszystkich chętnych.  Konkurencje dotyczyły sprawności ruchowej (np. bieg w workach, przeciąganie liny, strzał na bramkę), manualnej (np. układanie wieży z klocków, przyszywanie guzika na czas, wycinanie węża z papieru, obieranie jabłka) i językowej (łamaniec językowy).  Wyżej wymienione konkursy odbywały się w różnych miejscach na terenie szkoły: na scenie, boisku sportowym, miasteczku ruchu drogowego.   Zabawy dla dzieci prowadził również specjalnie zaproszony na tę okazję gość – Pan Marek Pyś (aktor znany z popularnych seriali telewizyjnych). Dla wszystkich uczestników konkursów przewidziane były upominki (nagrody pocieszenia),
a zwycięzcy otrzymali ciekawe nagrody główne m.in. rakietki do gry w tenisa, akcesoria do gry w bejsbol, piłki do koszykówki, siatkówki oraz gry w nogę, dmuchane koła do pływania oraz akcesoria basenowe. Nad całym programem czuwała Pani Edyta Serwatka, która wystąpiła w roli
konferansjera.

Piknik sprzyjał integracji rodziny oraz zdrowej rywalizacji sportowej, okazał się atrakcyjną formą wypoczynku zarówno dla mieszkańców Gminy Nozdrzec, jak również gości odwiedzających nasze tereny.

(A.L.)

Czytaj dalej...

Stara Wieś. Jezuicki festyn rodzinny

     Za nami kolejny jezuicki festyn rodzinny w Starej Wsi, który w tym roku szczególnie był wyjątkowy - a to za sprawą niezwykłego gościa. Ale po kolei: Każdy znaleźć mógł coś dla siebie, młodzi gry i zabawy, dorośli stoiska z jedzeniem przygotowanym m.in. przez Koła Gospodyń Wiejskich w Starej Wsi i Orzechówce oraz stoiska tematyczne (m.in. pierwsza pomoc, malowanie twarzy, rysunki). Można było zakupić cegiełki. Swoje drzwi otworzyły również Muzeum Jezuitów oraz skarbiec, które można było zwiedzać w ramach festynu.

Festyn rozpoczęła Orkiestra Dęta ze Starej Wsi pod batutą P. Fiejdasza, która wykonała szereg utworów znanych i lubianych oraz pokaz „Okulary Wiary” w wykonaniu Maryjek z Starej Wsi.

Gwiazdą tegorocznego festynu była jednak Eleni, która udowodniła, że nadal jest w świetnej formie śpiewając stare dobrze znane utwory z swojego repertuaru ale i zupełnie nowe z ostatniej płyty. Ponad godzinny koncert porwał liczną publiczność, a szczególnie miłym akcentem na zakończenie występu było odśpiewanie przez Eleni Ave Maria oraz Barki. Jeszcze długo po koncercie gwiazda rozdawała autografy fanom.

Po występach przyszedł czas na demonstrację umiejętności strażaków ze Starej Wsi. Zaopatrzeni w nowy sprzęt dokonali pokazowego uwolnienia osoby z wypadku samochodowego, szybka i sprawna akcja ratunkowa została również nagrodzona gromkimi brawami.

Kolejną atrakcją wieczoru było przeciąganie liny Stara Wieś vs „Reszta Świata”.  Niestety dla mieszkańców Starej Wsi wzorem lat ubiegłych (mimo zażartej walki) wygrała „Reszta Świata” zdobywając puchar proboszcza Starej Wsi oraz… worek gruszek. Cóż może za rok…

Kolejny wstęp na pewno również zapadnie długo w pamięci. Zespół z Ukrainy „Podolski Kwiat” zaprezentował szereg tańców regionalnych naszego sąsiada ze wschodu oraz różnych strojów, towarzyszyły mu występy chóru, który wykonał repertuar pieśni regionalnych polskich i ukraińskich. Co szczególnie warte podkreślenia repertuar ten obejmował zarówno pieśni takie jak „Hej z góry, z góry”, „Krakowianka – faj duli”, ale również takie jak „Ojczyzno ma” co szczególnie zabrzmiało w kontekście obecnej sytuacji na Ukrainie.

Na koniec wystąpili przedstawiciele zespołu Gracja z Rymanowa Zdroju, którzy zaprezentowali szereg wybranych tańców towarzyskich a następnie  wraz z dziećmi i młodzieżą tańczyli pod sceną.

Całość zakończyła się po 19–tej, gratulujemy organizatorom i uczestnikom!

Majkelwu

 

Czytaj dalej...

Święto Policji w Brzozowie

     25 lipca świętowali brzozowscy policjanci. Uroczystości rozpoczęto mszą świętą w kościele w Starej Wsi. Potem była uroczysta odprawa na placu przed budynkiem brzozowskiej Policji z udziałem: I zastępcy Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego Policji – inspektora Andrzeja Sabika, komendanta wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Rzeszowie – generała Bogdana Kuligi, komendanta Policji w Brzozowie – młodszego inspektora Adama Paczosy i jego zastępcy  młodszego inspektora Andrzeja Zawiślaka, komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Brzozowie – starszego brygadiera ]ana Szmyda i zastępcy komendanta  – brygadiera Marka Ziobro, starosty brzozowskiego – Zygmunta Błaża, Zbigniewa Pankowskiego – prokuratora rejonowego w Brzozowie, burmistrza Brzozowa – Józefa Rzepki, Stanisława Jakiela - wójta gminy Haczów, Jana Pilcha - wójta gminy Domaradz, Doroty Krygowskiej – przedstawicielki Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Krośnie, przewodniczącego Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Policji, Koło w Brzozowie – Mariana Wojtowicza oraz grupy emerytów tej jednostki.  W swym wystąpieniu Komendant Powiatowy młodszy inspektor  Adam Paczosa przypomniał rys historyczny Policji, odniósł się także do dzisiejszych, coraz to nowszych zagrożeń z którymi ma Policja do czynienia.

    Jak zawsze - były awanse, na pagonach wielu policjantów pojawiły się nowe stopnie, bowiem awansowanymi przez inspektora Andrzeja Sabika i młodszego inspektora Adama Paczosę zostali:

 starszymi aspirantami: Krzysztof Janiszkiewicz, Wojciech Knol, Robert Oleszko, Andrzej Ryba, Paweł Skubisz, Piotr Słaby

aspirantami: Monika Dereń

młodszymi aspirantami:  Grzegorz Matusz, Piotr Skubisz, Albert Adam, Janusz Korfanty

sierżantami sztabowymi: Aldona Czerkies, Przemysław Gębalik, Tomasz Rybczyk, Daniel Śnieżek

 sierżantami: Łukasz Adamski, Rafał Biesiada, Przemysław Gonet, Tomasz Hałka, Jarosław Pilszak, Paweł Potoczny, Monika Pytlak, Marcin Stanisławczyk

starszymi posterunkowymi: Karol Data, Paweł Furtek, Marcin Zawada

W imieniu awansowanych wystąpił Tomasz Hałka

    Były życzenia i gratulacja dla brzozowskiej Policji od generała Bogdana Kuligi, starszego brygadiera ]ana Szmyda i brygadiera Marka Ziobro, Zygmunta Błaża, Józefa Rzepki i Doroty Krygowskiej

Uroczystościami na placu kierowali podkomisarz Wiesław  Dobosz – zastępca naczelnika Wydziału Prewencji i Monika Dereń – oficer prasowy KPP.

      Jak dowiadujemy się, na uroczystościach wojewódzkich, które w tym roku odbędą się w Jarosławiu – medale Zasłużony Policjant odbiorą: w stopniu srebrnym – aspirant sztabowy Kazimierz Barański i w stopniu brązowym - aspirant Marek Kaczor.

     Awansowanym gratulujemy także my, bowiem awans na wyższy stopień  jest  zawsze szczególnym wydarzeniem. (inf. wł.)

Czytaj dalej...

Hłudno. Wiózł pijany - pijanego...

  • Dział: Inne

       Brzozowscy policjanci pracowali na miejscu zdarzenia w Hłudnie, gdzie pijany motorowerzysta stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do przydrożnego rowu. Jak ustalili funkcjonariusze kierujący jednośladem przewoził również nietrzeźwego pasażera. U obu z nich alkomat wskazał ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

     W sobotę po godz. 18. brzozowscy policjanci zostali skierowani na miejsce zdarzenia drogowego, do którego doszło w miejscowości Hłudno. Funkcjonariusze wstępnie ustalili, że kierujący motorowerem na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do przydrożnego rowu. W wyniku tego zdarzenia 42-letni mieszkaniec Dynowa doznał obrażeń i karetką pogotowia został przewieziony do szpitala.

   W toku dalszych czynności funkcjonariusze ustalili, że motorowerzysta nie jechał sam. Jak się okazało podróżował z nim 27-letni mieszkaniec Hłudna. Policjanci ustalili, że obydwaj uczestnicy tego zdarzenia byli pijani. Badanie trzeźwości wykazało u obydwóch ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Teraz za swoje zachowanie kierujący motorowerem odpowie przed sądem.

Przypominamy, że zabronione jest przewożenie na rowerze, motorowerze i motocyklu pasażera pod wpływem alkoholu. Wyjątek stanowi przewożenie takiej osoby w bocznym wózku.

(KPP Brzozów)

Czytaj dalej...

„Na serdecznych strunach”. Czwarty tomik wierszy Tadeusza Masłyka z Górek

  • Dział: Inne

    „Na serdecznych strunach” to około 80 nowych wierszy w wydanym ostatnio zbiorku Tadeusza Masłyka, poety i malarza z Górek.  To czwarty już tomik, tym razem w większym formacie niż dotychczasowe, do których przyzwyczailiśmy się. Wiersze są ozdobione dziesięcioma grafikami, są jakby ich ilustracjami. Tomik wydany przez Wydawnictwo i Drukarnię Towarzystwo Słowaków w Polsce z siedzibą w Krakowie.

    Warto dodać, że Tadeusz – decyzją Zarządu Głównego Polskiego Związku Literatów Polskich na posiedzeniu 10 czerwca 2014 r. został przyjęty do tego szacownego grona literatów. Gratulacje.

    Zbiorek nie zostałby wydany gdyby nie sponsorzy: „Gran Pik” z Brzozowa i „Jaś Wędrowniczek” z Rymanowa.

Inne wiersze Tadeusza Masłyka znajdzie czytelnik w zakładce "Poezja i proza". Zachęcamy do zapoznania się z jego twórczością.

Czytaj dalej...

Haczów. Koncert lirników w starym kościele, rzecz nie codzienna czyli - "Kolbergowo"

 „Bolesna Matko, Królowa Haczowa - pieśń do Najświętszej Maryi Panny, Bolesnej Matki Boskiej w Haczowie łaskami wsławionej cudownemi, w rzeźbionej Pieta blisko 300 lat w kaplicy w ołtarzu się znajdującej” była uwieńczeniem I Podkarpackiego Spotkania Lirników w Haczowie. W gotyckim kościółku, w skupieniu i uwielbieniu dokonała się rekonstrukcja przepięknej pieśni. Powróciła w pamięci, zabrzmiała na nowo wersja melodyczna i tekstowa sprzed 100 lat, odnaleziona przez podkarpackiego Kolberga nieopodal Haczowa u pani Marii Kuźniar. To było niecodzienne wykonanie, w które zaangażowali się wszyscy bez wyjątku. Lirnicy i słuchacze wspólnie złożyli hołd Matce Bożej z Haczowa.

Wakacyjne kręcenie korbą – pewnie jesteście ciekawi jak to się zaczęło...

    W naszym domu, zespole i wśród przyjaciół korbą kręciliśmy od zawsze. Nikt z nas już nie zastanawia się od kiedy to się zaczęło. Odkąd mój mąż – mój osobisty dziad dorwał się liry, dźwięk tego instrumentu jest wszechobecny w naszym życiu. Szybko okazało się że takich zakręconych jest więcej i to całkiem blisko. Zainicjowaliśmy więc spotkania z kręceniem korbą w tytule, które gromadziły coraz większą publiczność. Jedni przychodzili z ciekawości, inni z pasji do muzyki, słuchali, pytali i próbowali samodzielnej gry. W wielu przypadkach skończyli w gronie „zakręconych”. Pomyśleliśmy ze Stachem Nogajem – lirnikiem ze Starej Wsi że nadszedł już ten właściwy czas, aby spotkać się w większym gronie, nie tylko podkarpackim. Najlepszym miejscem, tym jedynym i właściwym mógł być tylko Haczów. Tam żyje i tworzy Stanisław Wyżykowski – inicjator odrodzenia liry korbowej w Polsce. To właśnie do Haczowa prowadzą wcześniej czy później drogi każdego lirnika. Do pana Stanisława jak do mistrza, ojca, guru podążają fascynaci kręcenia korbą. Dla niego też zebrali się w haczowskim kościele lirnicy z Podkarpacia i różnych stron Polski. Każdy z nas wiele mu zawdzięcza, a większość z nas kształciła się w jego pracowni.

    Na początek korzystając z zaproszenia Gminnego Ośrodka Kultury i Wypoczynku odwiedziliśmy Salę Tradycji. Tam odnaleźliśmy prawdziwe perełki, które wyszły spod ręki pana Stanisława. Unikalne instrumenty takie jak lira basowa, organistrum, czy niezapomniane skrzypce - laska.

     Haczów to przepiękna okolica, gościnni mieszkańcy, władze przychylne działaniom kulturalnym, ksiądz proboszcz zaangażowany w krzewienie tradycji, czegóż chcieć więcej. Idealne miejsce na zorganizowanie I Podkarpackiego Spotkania Lirników. Wydarzenie stało się faktem, a zainteresowanie wspólnym muzykowaniem przeszło nasze, wszelkie oczekiwania. Do Haczowa zawędrowały więc dziady z różnych stron.

     Spotkanie rozpoczęła msza święta, podczas której do pieśni liturgicznych akompaniowali lirnicy. Nad oprawą mszy czuwał i intonował pieśni Maciej Bator (Klan Batorów).

    Po niedzielnej liturgii rozpoczęło się wielkie, wspólne kręcenie korbą, czyli koncert na dwanaście lir. Słuchacze mieli okazję usłyszeć ciekawy i zróżnicowany repertuar. Zagrały liry dziadowskie, węgierskie, trapezowe, gitarowe, łezki, symphonie i inne. Zabrzmiały pieśni z zapisów Oskara Kolberga, Bartosza Gałązki, tańce z Hiszpańskiej Galicji i Węgier, tradycyjne pieśni polskie, francuskie i angielskie. Utwory instrumentalne i wokalne z towarzyszeniem liry. Pan Stanisław Wyżykowski wykonał autorską pieśń pt. O Boże, mój Boże jaki jest ten piękny świat”, która powstała pod natchnieniem podniebnym podróży motolotnią. Na lirze do tego wspaniałego występu przygrywała Marta Sobota z Haczowa. Zuzia Malisz zaśpiewała pięknie „Szła sierotka po wsi” z towarzyszeniem Jana Malisza - taty lirnika (Kapela Maliszów, Małopolska) i zdobyła serca słuchaczy. Katarzyna Wińska (Warszawa) opowiedziała nam przejmującą historię „Pod kamieniem, pod podolskim”, Aleksandra Włodarczak zaśpiewała pieśni: z Rusi Czerwonej pt. Preczystaja Divo” i dożynkową z Bóbrki pt. „Ja u noszej pani”. Andrzej Staśkiewicz z Kadzidła (Kurpie) zakręcił, zaśpiewał i zadumał się nad marnością tego świata, bo „Cokolwiek we świecie jest, wszystko marność”. Młodzieżowy Zespół Lirników z Niepublicznej Szkoły Muzycznej I stopnia w Lesku pod kierownictwem Macieja Harny znanego m.in. z zespołu Matragona zabrał nas w podróż po klimatach Hiszpanii, Francji, Anglii i Węgier. Stachu Nogaj (Stara Wieś) wespół z Maciejem Batorem (Rzeszów) zaintonowali piękną pieśń „Wszystka moja nadzieja”, która już po chwili stała się udziałem wszystkich. Do grona zakręconych dołączyli również Piotr Wawrzkiewicz z Jarosławia i Szymon Węglowski z Kolbuszowej. Wspólnie z publicznością zaśpiewaliśmy pieśni dziadowskie.

    Ukoronowaniem wieczoru była rekonstrukcja dawnej wersji pieśni ku czci Matki Bożej Bolesnej, Królowej Haczowa, przedstawionej w cudownej Piecie. U Jej stóp wierni składają swoje troski, prośby i podziękowania, to do Niej idą jak do matki w ciężkich chwilach swego życia. Pieśń tę tak właśnie śpiewano 100 lat temu w Haczowie. Powróciliśmy do jej dawnego kształtu, archaicznego tekstu i melodii. Jej wykonanie było wyjątkowe, wciąż słyszę echo słów „... przed Twą Pijetą błagamy ze łzami, Haczowska Matko, zlituj się nad nami...” Dźwięk lir spotęgował przeżycie tych przepięknej treści. 

    Pan Stanisław Wyżykowski podczas I Podkarpackiego Spotkania Lirników został uhonorowany listem gratulacyjnym Wójta Gminy Haczów za całokształt pracy twórczej i nieoceniony udział w rozwoju i zachowaniu kulturowego dziedzictwa regionu Haczowskiego. List w imieniu Wójta Stanisława Jakiela wręczyła pani Maria Rygiel – dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury i Wypoczynku w Haczowie.

    Lira korbowa to instrument, w którym tkwi niesamowita tajemnica. Potrafi śpiewać, a niekiedy nawet łka z żalu na marnością tego świata. Siła brzmienia potęguje emocje słuchacza, ilustruje, maluje dźwiękiem i napełnia zadumą i spokojem. Ma w sobie wręcz coś magicznego. W tej przestrzeni można się ukryć i jednocześnie stać się częścią opowieści dziada – lirnika.

    Niedzielne spotkanie, mam nadzieję na długo zapadnie w serca publiczności. Może wielu słuchaczy zauroczonych grą zapuka do pracowni Stanisława Wyżykowskiego, Staszka Nogaja, Andrzeja Staśkiewicza, Leszka Pelca czy Jana Malisza. Lutnicy zapraszają, służą radą i pomocą w doborze instrumentu, a rodzajów lir jest bez liku.

    I Podkarpackie Spotkanie Lirników w Haczowie już za nami, ale kręcenie korbą jeszcze się nie kończy. Już dzisiaj w imieniu swoim i organizatorów zapraszam na kolejną edycję w 2015 roku, oczywiście do Haczowa.

Barbara Bator

Czytaj dalej...

Wypadek drogowy w Humniskach

  • Dział: Inne

        Brzozowscy policjanci wyjaśniali okoliczności zdarzenia drogowego z udziałem trzech samochodów osobowych, do którego doszło w sobotę w Humniskach. Dwie ranne osoby trafiły do szpitala. Droga relacji Brzozów - Sanok była zablokowana przez ponad dwie godziny.

 

    Do wypadku doszło w sobotę 19 lipca przed godz. 11 w Humniskach. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynikało, że kierująca peugeotem chciała skręcić w lewo, jadący za nią opel zjechał na lewy pas i czołowo zderzył się z nadjeżdżającą z naprzeciwka mazdą. W wyniku zderzenia opla z mazda uszkodzeniu uległ również peugeot. Do szpitala zostały przewiezione dwie osoby jadące mazdą, kierowca i jego pasażerka. Policjanci sprawdzili trzeźwość kierowców na alkomacie. Wszyscy byli trzeźwi.

 

Droga relacji Brzozów - Sanok była całkowicie zablokowana. Policjanci zorganizowali objazdy.  Po godz. 13 przywrócono płynność w ruchu. Na miejscu wypadku policjanci wykonali oględziny, zabezpieczyli ślady i ustalili świadków. Wszystkie te czynności pomogą w wyjaśnieniu przyczyn i okoliczności tego zdarzenia. (KPP Brzozów)

 

 

Czytaj dalej...

Gmina Brzozów

  • Brzozów
  • Górki
  • Grabownica Starzeńska
  • Humniska
  • Przysietnica
  • Stara Wieś
  • Turze Pole
  • Zmiennica
  •  

Gmina Domaradz

  • Domaradz 
  • Barycz
  • Golcowa

Gmina Dydnia

  • Dydnia
  • Grabówka
  • Hroszówka
  • Jabłonka
  • Jabłonica Ruska
  • Końskie
  • Krzemienna
  • Krzywe
  • Niebocko
  • Niewistka
  • Obarzym
  • Temeszów
  • Ulucz
  • Witryłów
  • Wydrna

Gmina Haczów

  • Buków
  • Haczów
  • Jabłonica Polska
  • Jasionów
  • Malinówka
  • Trześniów
  • Wzdów

Gmina Jasienica Rosielna

  • Jasienica Rosielna
  • Blizne
  • Orzechówka
  • Wola Jasienicka
  •  

Gmina Nozdrzec

  • Nozdrzec
  • Hłudno
  • Huta Poręby
  • Izdebki
  • Siedliska
  • Wara
  • Wesoła
  • Wołodź

Gmina Dynów

  • Dynów
  • Bachórz
  • Dąbrówka Starzeńska
  • Dylągówka
  • Harta
  • Laskówka
  • Łubno
  • Pawłokoma
  • Ulanica
  • Wyręby
  •  

Powiat

  • Warto zobaczyć
  • Inne zdjęcia
  • Regionalne