Menu
Dzisiaj jest: 16 Kwiecień 2024    |    Imieniny obchodzą: Julia, Erwina, Benedykt

Halowe zawody o Puchar Burmistrza i halowe Mistrzostwa Okręgu

5 marca w hali sportowej Zespołu Szkół w Humniskach odbyły się XVI Halowe Zawody Łucznicze o Puchar Burmistrza Brzozowa i III Halowe Mistrzostwa Okręgu Rzeszowskiego.

W zawodach uczestniczyło  97 łuczników z 8 klubów podkarpackich. W zawodach tych wystartowali łucznicy ŁKS Sagit Humniska i UKS Górnik Humniska.

Za osiągnięte wyniki zostały wręczone  puchary   ufundowane przez  Burmistrza  Brzozowa  Józefa Rzepkę.

W  poszczególnych kategoriach nasi łucznicy zajęli następujące miejsca.

W kategorii dziecko :

Ryba Oliwia (Górnik Humniska)  zajęła 2 miejsce wynikiem 304 pkt.

Bor Szymon (Sagit Humniska) zajął 5 miejsce, Woś Patryk (Sagit)-  6 miejsce, Moroń Jan (Sagit)  - 9 miejsce.

W kategorii dziecko starsze:

Michał Hordij (Sagit) zajął 5 miejsce,

Mazur Aleksandra (Górnik Humniska) zajęła 8 miejsce, Karolina Konieczko (Górnik) zajęła  9 miejsce.

W kategorii Młodzik:

Ewa Janocha (Sagit) wystrzelała 259 pkt zajmując  2 miejsce,    Emilia Chudzikiewicz (Sagit) zajęła 4 miejsce,    Martyna Miciak zajęła 7 miejsce.

Jakub Bednarczyk zajął 10 miejsce.

W kategorii OPEN kobiety:

Wiktoria Toczek zajęła 1 miejsce wynikiem 275 pkt, Agata Ryba zajęła 3 miejsce z wynikiem  249 pkt, Patrycja Piotrowska zajęła 5 miejsce z wynikiem 245 pkt,

W kategorii OPEN mężczyźni:

Mateusz Ryba zajął 2 miejsce z wynikiem 279 pkt, Kacper Kij zajął 8 miejsce, Konrad Kij zajął 9 miejsce, Puchyr Jerzy zajął 10 miejsce, Kamil Kędra zajął 11 miejsce.

O Mistrzostwie Okręgu Rzeszowskiego decydowały pojedynki, w których walczyło po 8 zawodników     z każdej kategorii oprócz dzieci. Medale  zostały ufundowane przez Okręgowy Związek Łuczniczy w Rzeszowie.

EWA JANOCHA zajęła 3 miejsce, Emilia Chudzikiewicz zajęła 4 miejsce,  Martyna Miciak zajęła 5 miejsce.

W kategorii kadetka/kadet ( Junior Młodszy):

1 miejsce i tytuł halowego Mistrza Okręgu zdobyła WIKTORIA TOCZEK , 4 miejsce zdobyła Patrycja Piotrowska

Kacper Kij zajął 4 miejsce, 5 miejsce zdobył Konrad Kij i 6 miejsce Kędra Kamil.

W kategorii OPEN:

1 miejsce i tytuł Halowego Mistrza Okręgu zdobyła AGATA  RYBA,

2 miejsce i tytuł Halowego Wicemistrza Okręgu wywalczył MATEUSZ RYBA.

Zdobycie czołowych miejsc  przez zawodników Sagit Humniska świadczą o doskonałej formie i wysokich umiejętnościach łuczników.

Zawodnicy i działacze klubu składają podziękowania dla sponsorów: Burmistrzowi Brzozowa Józefowi Rzepce, PBS Brzozów, firmom- Elektromontaż Rzeszów, Polikat Brzozów, Elan z  Brzozowa, Janowi Dudycz, Stanisławowi i Józefowi Telesz, PZU Życie Rzeszów, Gustek Trans, Cukiernia Wacława Bieńczak  bez ich wsparcia nie było by sukcesów.